Ploter termiczny jest urządzeniem sterowanym komputerowo i służy do termicznego cięcia materiałów spienionych takich jak styropian, styrodur, pianki, gąbki itp. Cięcie realizowane jest za pomocą poruszającego się po zadanej trajektorii rozgrzanego drutu tnącego za pomocą precyzyjnych silników krokowych. W ten sposób możemy uzyskać wycinanie praktycznie dowolnych kształtów o grubości użytego materiału. W przypadku skomplikowanych brył 3D możemy zastosować cięcie seryjne, obrotowe, toczenie lub cięcie zrealizowane w kilku lub kilkunastu rzutach ( przy zastosowaniu stołu obrotowego z funkcją tokarki ).

"Sercem" naszego plotera jest wysoce zaawansowany sterownik elektroniczny który na bieżąco realizuje wszystkie operacje związane z interpolacją, obliczaniem prędkości kątowych i liniowych oraz sterowaniem urządzenia. Sterownik posiada złącze USB przez co można go podłączyć praktycznie do każdego komputera ( w tym również laptopa ). Całość elektroniki wykonana jest w technologi SMD co czyni ją bardzo nowoczesną i niezawodną.

Część mechaniczna naszego urządzenia wykonana jest na bazie specjalistycznych precyzyjnych anodowanych profili konstrukcyjnych o podwyższonej wytrzymałości. Wszystkie ruchome części ( w tym naciąg drutu ) są łożyskowane co zapewnia wieloletnią bezawaryjną i cichą pracę.

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, nasz ploter może wycinać nawet najmniejsze elementy. Litery o wysokości ok. 1cm nie są dla niego przeszkodą. Elementy po wycięciu nie wymagają praktycznie żadnej dodatkowej obróbki.

2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone