Plotery laserowe

 

Plotery laserowe to nowoczesne urządzenia służące do cięcia, grawerowania i wypalania materiałów. Dzięki ich zastosowaniu rozwijają się różnorodne dziedziny działalności, między innymi poligrafia, marketing, architektura, design czy grafika komputerowa. Istnieje wiele rodzajów ploterów, jednak to właśnie plotery laserowe okazują się być wiodące w wielu branżach ze względu na ich szerokie zastosowanie, wydajną pracę oraz doskonałe efekty, które daje praca z ich użyciem. Technologia ta doskonale sprawdza się do przygotowywania różnego rodzaju dekoracji, elementów architektonicznych, opakowań, gadżetów reklamowych czy papieru ozdobnego (np. papieru firmowego, dyplomów, zaproszeń).

Plotery laserowe – rodzaje i parametry techniczne

Plotery laserowe, ze względu na rodzaj źródła laserowego, można podzielić na dwie główne grupy:

  • plotery laserowe CO2 – wykorzystywane do obróbki głównie takich materiałów jak plexi, skóra, drewno, tworzywa sztuczne oraz szkło;
  • plotery laserowe Fiber Laser – stosowane do cięcia i grawerowania metali.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne, plotery laserowe różnią się od siebie takimi parametrami jak pole robocze oraz szybkość pracy. Nieduże plotery laserowe o małym polu roboczym (np. 300 mm x 500 mm) sprawdzają się w niedużych zakładach grawerskich oraz firmach zajmujących się produkcją ozdób, zaproszeń czy małych gadżetów reklamowych. Natomiast duże plotery laserowe o otwartej konstrukcji i rozległym polu roboczym (np. 1200 mm x 2400 mm) to urządzenia wykorzystywane w między innymi przemyśle oraz w agencjach reklamowych zajmujących się produkcją dużych reklam przestrzennych (np. liter 3D, podświetlanych figur lub napisów).

DK Lasertechnik – plotery laserowe najwyższe jakości

Firmy i instytucje zainteresowane zakupem profesjonalnych ploterów laserowych o najwyższej jakości zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z naszym biurem. Oferujemy zaawansowane technologicznie urządzenia o różnym polu pracy oraz typie zastosowanego lasera. Jako producent ploterów laserowych, realizujemy indywidualne zamówienia, a w przypadku specyficznych zastosowań oferujemy konfigurację "pod klienta". Gwarantujemy także fachową obsługę serwisową oraz doradztwo w zakresie użytkowania i konserwacji sprzętów. Dotychczas zaufało nam już wiele podmiotów, które są zadowolone z urządzeń, które dostarczyliśmy. Liczymy na udaną współpracę z kolejnymi klientami, dlatego gorąco zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą.

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone