Plotery termiczne

Oferowane przez naszą firmę plotery termiczne są urządzeniami sterowanymi komputerowo i służą do termicznego cięcia materiałów spienionych takich jak styropian, styrodur, pianki, gąbki itp. Cięcie realizowane jest za pomocą poruszającego się po zadanej trajektorii rozgrzanego drutu tnącego za pomocą precyzyjnych silników krokowych. W ten sposób możemy uzyskać wycinanie praktycznie dowolnych kształtów o grubości użytego materiału. W przypadku skomplikowanych brył 3D możemy zastosować cięcie seryjne, obrotowe, toczenie lub cięcie zrealizowane w kilku lub kilkunastu rzutach (przy zastosowaniu stołu obrotowego z funkcją tokarki).

"Sercem" produkowanego przez naszą firmę plotera termicznego jest wysoce zaawansowany sterownik elektroniczny, który na bieżąco realizuje wszystkie operacje związane z interpolacją, obliczaniem prędkości kątowych i liniowych oraz sterowaniem urządzenia. Sterownik posiada złącze USB, dzięki czemu można go podłączyć praktycznie do każdego komputera (w tym również laptopa). Całość elektroniki wykonana jest w technologii SMD, co czyni ją bardzo nowoczesną i niezawodną.

Część mechaniczna produkowanego przez nas plotera termicznego wykonana jest na bazie specjalistycznych precyzyjnych anodowanych profili konstrukcyjnych o podwyższonej wytrzymałości. Wszystkie ruchome części (w tym naciąg drutu) są łożyskowane co zapewnia wieloletnią bezawaryjną i cichą pracę.

Nasza firma to producent ploterów termicznych, który zawsze stara się stosować najnowsze technologie. Dzięki temu z wykorzystaniem naszych urządzeń można wyprodukować nawet najmniejsze elementy – problemem nie są nawet litery o wysokości ok. 1 cm. Elementy po wycięciu nie wymagają praktycznie żadnej dodatkowej obróbki.

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone